Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jesse Mr. Jesse
Што можам да направам за тебе?
+8613921995698
Разговарајте сега
Контакт снабдувач

Wuxi Sunket New Energy Technology Co.,Ltd

Home > Производи > Соларен енергетски систем > Сончев систем на мрежа

Сончев систем на мрежа

Категории на производи од Сончев систем на мрежа , ние сме специјализирани производители од Кина, На мрежен соларен инвертер , На мрежен соларен систем добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од На мрежен соларен енергетски систем R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Сите производи

 • На продажба на мрежен систем за соларна енергија 3kw

  На продажба на мрежен систем за соларна енергија 3kw

  • Бренд: Заливче

  • Пакување: Дрвена кутија

  • Способност за снабдување: 1GW/Year

  Опис на производот 80w Name monocrystalline solar panel Imp(A)

 • Енергетски систем на мрежа 3kw соларна енергија за дома

  Енергетски систем на мрежа 3kw соларна енергија за дома

  • Бренд: Заливче

  • Пакување: Стандарден пакет

  • Способност за снабдување: 1GW/year

  Поврзани производи: Хибриден соларен систем Соларни хибридни енергетски системи Цена на хибриден соларен систем Сончев систем на литиумска батерија Исклучени мрежни енергетски системи Исклучени мрежни соларни системи Исклучен мрежен систем Исклучен мрежен соларен систем Соларен инвертер на мрежа Опис на решението...

 • Домашен систем за соларна енергија 3kw 3kva хибриден соларен систем цена 4kw 5kw 6kw 8kw бесплатен дизајн лесна инсталација

  Домашен систем за соларна енергија 3kw 3kva хибриден соларен систем цена 4kw 5kw 6kw 8kw бесплатен дизајн лесна инсталација

  • Бренд: Заливче

  • Пакување: Дрвена кутија

  • Способност за снабдување: 1GW/Year

  Опис на производот Кинески производител SUNKET најдобри соларни панели, поли панели, моно панели, прилагодени панели, соларни ќелии, систем за соларна енергија. Поврзани производи Кликнете овде за испитување на...

 • Висококвалитетен 270w црн моно 250w моно соларен панел за 10kw соларен систем

  Висококвалитетен 270w црн моно 250w моно соларен панел за 10kw соларен систем

  • Бренд: Заливче

  • Пакување: Дрвена кутија

  • Способност за снабдување: 1GW/Year

  Опис на производот Кинески производител SUNKET најдобри соларни панели, поли панели, моно панели, прилагодени панели, соларни ќелии, систем за соларна енергија. Поврзани производи Кликнете овде за испитување на...

 • на мрежен систем за соларна енергија 5KW 20KW

  на мрежен систем за соларна енергија 5KW 20KW

  • Бренд: Заливче

  • Пакување: Дрвена кутија

  • Способност за снабдување: 1GW/Year

  Апликации на соларни панели: Кои било големи или мали соларни централи на мрежата или надвор од мрежата Комерцијални и индустриски системи за покриви на покривот Станбени системи на покривот Систем на улично осветлување Пумпа за вода Кои било трговски или индустриски системи за поставување на земја Други индустриски...

 • Хибриден соларен инвертер Користење на домашен соларен енергетски систем

  Хибриден соларен инвертер Користење на домашен соларен енергетски систем

  • Бренд: Заливче

  • Пакување: Дрвена кутија

  • Способност за снабдување: 1GW/Year

  На мрежата Соларен систем, неговите комплети со соларни панели се дизајнирани да обезбедат целосно енергетско решение за комерцијални покриви и станбени простории. ФВ системот е составен од инвертори, соларни модули, системи за монтирање и други потребни додатоци. Сите компоненти се од производители од врвна класа и...

 • Соларен систем со соларен панел 5KW 10KW

  Соларен систем со соларен панел 5KW 10KW

  • Бренд: Заливче

  • Пакување: Дрвена кутија

  • Способност за снабдување: 1GW/Year

  Користете го сончевиот систем за складирање на покривот во куќата На мрежата Соларен систем, неговите комплети со соларни панели се дизајнирани да обезбедат целосно енергетско решение за станбени и деловни покриви. ФВ системот е составен од соларни модули, инвертори, системи за монтирање и други потребни додатоци....

 • Соларна централа со врзана мрежа со висок квалитет

  Соларна централа со врзана мрежа со висок квалитет

  • Бренд: Заливче

  • Пакување: Дрвена кутија

  • Способност за снабдување: 1GW/Year

  Мрежни врзани системи Што има на мрежата соларно? Систем за соларна енергија на мрежа е систем за производство на соларна енергија каде што е поврзан со комуналната мрежа. Електричната енергија произведена од системот се насочува кон мрежата од каде што се користи за работа на разни апарати. Инсталирањето на истата е...

 • 6KW мрежен хибриден соларен систем

  6KW мрежен хибриден соларен систем

  • Бренд: Заливче

  • Пакување: Дрвена кутија

  • Способност за снабдување: 1GW/Year

  Хибриден соларен енергетски систем со долг животен век на литиумска батерија. Вклучен / исклучен мрежен соларен систем Предности на соларните системи надвор од мрежата 1. Нема пристап до мрежата за комунални услуги Соларните системи надвор од мрежата можат да бидат поевтини од продолжувањето на електричните водови во...

 • На мрежа Сончева енергија Сончев енергетски систем

  На мрежа Сончева енергија Сончев енергетски систем

  • Бренд: Заливче

  • Пакување: Дрвена кутија

  • Способност за снабдување: 1GW/Year

  на мрежа соларна енергија систем на соларна енергија Соларен панел > Највисока ефикасност на конверзија од 17% > Антирефлектирачка и анти-валкана површинска моќност загуба од нечистотија и прашина > Одлична механичка отпорност на оптоварување > Факултативни моно / поли сини / црни панели > Висока...

 • 5KW на мрежен систем на соларен панел

  5KW на мрежен систем на соларен панел

  • Бренд: Заливче

  • Пакување: Стандарден пакет

  • Способност за снабдување: 1GWatt/Year

  Опис на решението Фабричка продажба 5KW на мрежа Соларен панел Систем 5KW соларен панел Домашна употреба на соларна енергија Мрежни врзани мрежи, интерактивни алатки, мрежни мрежни мрежи и мрежно напојување се сите термини што се користат за да се опише истиот концепт - соларен систем кој е поврзан со електричната...

 • Цел систем на соларна енергија дома

  Цел систем на соларна енергија дома

  • Бренд: Заливче

  • Пакување: дрвена кутија

  • Способност за снабдување: 1 GW/year

  Опис на решението цел сет соларен панел цена инвертер соларна енергија домашен систем 3KW 5KW 6KW 7KW 8KW 9KW 10KW 12KW Мрежни врзани мрежи, интерактивни алатки, мрежни мрежни мрежи и мрежно напојување се сите термини што се користат за да се опише истиот концепт - соларен систем кој е поврзан со електричната мрежа за...

 • Систем за паркирање на паркинг солари

  Систем за паркирање на паркинг солари

  • Бренд: Заливче

  • Пакување: Стандардна извезена палета

  • Способност за снабдување: 1GW/Year

  Санкет е професионален производител на соларни производи од Кина со 13-годишно искуство. Особено, апликациите во системот за соларни возила особено созреваат. Нашите соларни автомобили нудат многу придобивки за деловните субјекти, развивачите и управителите на имот кои бараат обновлива енергија, ефективни начини за...

 • JA соларен 5KW 10kw на мрежен соларен систем

  JA соларен 5KW 10kw на мрежен соларен систем

  • Бренд: Заливче

  • Пакување: дрвена кутија

  • Способност за снабдување: 1GW/year

  Опис на решението комплет соларна енергија fotovoltaico para монокристален систем на соларен панел 5KW 6kw 10kw на мрежа соларен систем цена Мрежни врзани мрежи, интерактивни алатки, мрежни мрежни мрежи и мрежно напојување се сите термини што се користат за да се опише истиот концепт - соларен систем кој е поврзан со...

 • Енергетски систем 15kw соларна енергија на мрежа за дома

  Енергетски систем 15kw соларна енергија на мрежа за дома

  • Бренд: Заливче

  • Пакување: Стандарден пакет

  • Способност за снабдување: 1GW/year

  Поврзани производи: Хибриден соларен систем Соларни хибридни енергетски системи Цена на хибриден соларен систем Сончев систем на литиумска батерија Исклучени мрежни енергетски системи Исклучени мрежни системи за соларна енергија Исклучен мрежен систем Исклучен мрежен соларен систем Соларен инвертер на мрежа Опис на...

 • квалитетен 3kW на електричен систем за соларна енергија

  квалитетен 3kW на електричен систем за соларна енергија

  • Бренд: Заливче

  • Пакување: Стандарден пакет

  • Способност за снабдување: 1GW/year

  Поврзани производи: На мрежен систем за соларна енергија Сончев систем на мрежа На мрежа соларен систем Цена Генератор на соларна енергија Соларен енергетски систем Соларен систем за дома Систем за складирање на соларна енергија Спецификација Setting...

 • 25 години квалитет 5kW на соларна енергија поврзана на мрежа

  25 години квалитет 5kW на соларна енергија поврзана на мрежа

  • Бренд: Заливче

  • Пакување: Стандарден пакет

  • Способност за снабдување: 1GW/year

  Поврзани производи: На мрежен систем за соларна енергија Сончев систем на мрежа На мрежа соларен систем Цена Генератор на соларна енергија Соларен енергетски систем Соларен систем за дома Систем за складирање на соларна енергија Спецификација Setting...

 • Сончев енергетски систем на мрежа 5kw висока ефикасност

  Сончев енергетски систем на мрежа 5kw висока ефикасност

  • Бренд: Заливче

  • Пакување: Дрвена кутија

  • Способност за снабдување: 1GW/Year

  Хибриден систем на соларен панел е комбинација на апарат поврзан со мрежа и подготвен за складирање, кој обезбедува конзистентно снабдување со енергија во текот на денот и ноќта. Хибридниот систем складира енергија за подоцнежна употреба во една или повеќе соларни батерии, но потоа може да се повлече и од мрежата во...

 • Хибриден систем за соларна енергија 5kw со батерија

  Хибриден систем за соларна енергија 5kw со батерија

  • Бренд: Заливче

  • Пакување: Стандарден пакет

  • Способност за снабдување: 1GWatt/Year

  Опис на производот Кинески производител SUNKET најдобри соларни панели, поли панели, моно панели, прилагодени панели, соларни ќелии, систем за соларна енергија. Нашата компанија SUNKET основана во 2012 година, доставувавме соларни панели на клиенти во повеќе од 80 земји. Сертификати Сертификати за кинескиот...

 • 5KW целосен соларен панел инвертер домашен систем

  5KW целосен соларен панел инвертер домашен систем

  • Бренд: Заливче

  • Пакување: Стандарден пакет

  • Способност за снабдување: 1GW/year

  Поврзани производи : На мрежен соларен систем Сончев систем на мрежа На мрежа соларен систем Цена Генератор на соларна енергија Соларен енергетски систем Соларен систем за дома Систем за складирање на соларна...

 • 5kw систем за соларна енергија топла продажба за дома

  5kw систем за соларна енергија топла продажба за дома

  • Бренд: Заливче

  • Пакување: Стандарден пакет

  • Способност за снабдување: 1GW/year

  Поврзани производи : Хибриден соларен систем Соларни хибридни енергетски системи Цена на хибриден соларен систем Сончев систем на литиумска батерија Исклучени мрежни енергетски системи Исклучени мрежни системи за соларна енергија Исклучен мрежен систем Исклучен мрежен соларен систем Соларен инвертер на...

Кина Сончев систем на мрежа Добавувачи

Системот на мрежа е поврзан со комунална мрежа и овој систем би работел само ако мрежата е достапна. Во случај на прекинување на електричната енергија, системот нема да работи и оттука системот за вклучување во мрежата исто така се нарекува систем поврзан со мрежа. Потребна е мрежа бидејќи на инверторот треба да му се обезбеди референтен напон и инверторот треба да се синхронизира со мрежата за да може да се извезува енергија назад во мрежата.
На мрежните системи има смисла за локации без дневно прекинување на струја или со помалку од 2 часа дневно. Овој тип на систем е погоден за намалување на сметките за електрична енергија бидејќи е поевтин од системот базиран на батерии и нема повторливи трошоци за замена на панели.

Нови Продукти

Список со поврзани производи

Дома

Product

Whatsapp

За нас

Испраќам барање