Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jesse Mr. Jesse
Што можам да направам за тебе?
+8613921995698
Разговарајте сега
Контакт снабдувач

Wuxi Sunket New Energy Technology Co.,Ltd

За нас

Quality is our middle name

За нас

Wuxi Sunket New Energy Technology Co.,Ltd

Wuxi Sunket New Energy Technology Co., Ltd. е основана во 2007YRS. Тоа е високотехнолошко претпријатие специјализирано за соларни ќелии, фотоволтаични модули и дизајн, производство и продажба на соларни системи. Со вкупна инвестиција од над 160 милиони јуани, нашата компанија се наоѓа во историскиот град Дангку и зафаќа површина од 15000㎡. Годишниот капацитет за производство на PV модули достигна 1 GW со воведување на напредна светска автоматска линија за производство и опрема за тестирање. Бидејќи тоа беше основана, нашата компанија е да се придржуваат на концептот да се направи точна и супериорни производи, континуирано развива и висок квалитет на соларна производи, конечно се изгради ИНГ целосна вертикална индустрија синџир во "соларни ќелии пазарот .PV модул manufacture.system проектот и соларни апликација. "Ние одобривме од многу меѓународни и домашни авторитативни сертификати, како што е ISO9001. ISO14001. Сертификат за соларен производ OHSAS18001, TUV, IEC61215, CE и CQC. Нашите производи се извезуваат во Европа, Југоисточна Азија, Блискиот исток, Африка и Јужна Америка и други земји и региони. Нашата компанија исто така обезбедува кориснички услуги на модули, кои имаат освоено пофалби од клиенти од целиот свет.

Product Showcase

Соларен панел 182мм 600w Полу клетка Моно

Соларен панел 182мм 600w Полу клетка Моно

Опис на производи Моносилициумскиот соларен панел се произведува со употреба на високо-ефикасни, полу-исечени соларни ќелии, со 11 шини. Сите суровини се Tie1, како JA соларни ќелии, FIRST EVA филм и така натаму со гаранција за квалитет од 12 години и гаранција за напојување од 25 години. Има многу предности како...

Двостран соларен панел моно 450W 500w 600W

Двостран соларен панел моно 450W 500w 600W

Опис на производи Моно-силиконски соларен панел се произведува со употреба на високо-ефикасни, полу-исечени соларни ќелии, со 10 шини. Сите суровини се Tie1, како JA соларни ќелии, FIRST EVA филм и така натаму со гаранција за квалитет од 12 години и гаранција за напојување од 25 години. Има многу предности како подолу...

Висока ефикасност 305w моно соларен панел 60клеточни 158 mm

Висока ефикасност 305w моно соларен панел 60клеточни 158 mm

Изложба на производи Опис на производот Висока ефикасност 305w моно соларен панел 60клеточни 158 mm Пакување и испорака Плаќање Зошто да не изберете нас системски апликации Добавувач и производител на модули нудат ниска цена монокристални панели со висок квалитет Ефикасност на монокристален соларен панел Стандарден...

Избрана производи

Контактирајте не

  • Тел:+86-0510-68005868

    Мобилен телефон: +8613921995698Contact me with Whatsapp

  • Адреса:888#,Delin Industry Park, Qinghong Road, E’hu Town, Wuxi, Jiangsu, P.R.C (214117), Wuxi, Jiangsu

    Земја / регион:China

  • Веб-страница:https://www.sunketsolar.com

    Изложбен салон Босго:http://mk.bossgoo.com/member_wuxisunket

  • Е-пошта:sales@sunket.cn

Испрати Испраќам барање

Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Product

Whatsapp

За нас

Испраќам барање